Catering dietetyczny – najważniejsze typy diet

Catering dietetyczny – najważniejsze typy diet

Cateringi dietetyczne dają znacznie bardziej różnorodne możliwości żywieniowe niż wiele osób zdaje sobie sprawę. Klienci najczęściej mają do wyboru co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście różnych typów diet, dopasowanych czy to do stanu ich zdrowia, aktywności fizycznej, czy celów, które chcą osiągnąć. Poniżej omówimy najczęściej spotykane typy diet i to, u kogo poszczególne diety sprawdzą się najlepiej.

Podstawowe rodzaje diet

Dobry catering dietetyczny Radom oferuje takie rodzaje diet, jak:

  • dieta slim fit
  • dieta ketogeniczna
  • dieta niskowęglowodanowa
  • dieta bezglutenowa
  • dieta sportowa
  • dieta wegańska.

Dieta slim fit zalecana jest dla osób, które nie mają żadnych szczególnych wymagań i restrykcji żywieniowych, i chcą po prostu odżywiać się zdrowo, i smacznie. Wśród posiłków można spodziewać się sporej różnorodności, ale jednocześnie zawsze będą one miały odpowiednią kaloryczność. Klient sam może wybrać, ile kalorii chce łącznie spożywać – począwszy od 1000 do aż 4000 kalorii.

Dieta ketogeniczna opiera się przede wszystkim na tłuszczach i skonstruowana jest tak, aby ułatwić wejście w stan ketozy. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą wypróbować lubianą i skuteczną dietę keto, ale nie mają czasu i energii, żeby samodzielnie planować i przygotowywać zgodne z nią posiłki.

Dieta niskowęglowodanowa posiada zwiększoną ilość białka i świetnie się nadaje do odchudzania. Składa się przede wszystkim z takich produktów, jak świeże owoce i warzywa, a także nabiał i mięso.

Z kolei dieta bezglutenowa, jak łatwo się domyślić, świetnie sprawdzi się u tych, którzy nie tolerują glutenu czy laktozy.

Dieta sportowa stworzona została z myślą o osobach aktywnych fizycznie, które mają w związku z tym większe zapotrzebowanie na niektóre składniki. Jest planowana tak, aby sportowcowi nie zabrakło energii i chęci do działania.

Dieta wegańska wyklucza mięso, a także inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Jednocześnie jest bogata w witaminy, minerały i wszystkie inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki, a przy tym bardzo smaczna.

Co jeszcze można spersonalizować?

Poza personalizacją rodzaju diety i jej kaloryczności catering dietetyczny Radom pozwala także na dopasowanie do swoich preferencji ilości posiłków i częstotliwości ich dostarczania. Można wybrać pakiet 5 lub 3 posiłków dziennie, względnie samego obiadu.

Odżywiać się przy pomocy cateringu dietetycznego można przez cały tydzień, ale, jeśli mamy taką ochotę, możemy również pominąć sobotę i/lub niedzielę (ponieważ na przykład w te dni mamy czas i chęci, aby gotować samodzielnie).

Dodaj komentarz