Dlaczego większość firm powinna mieć własną stronę internetową?

Dlaczego większość firm powinna mieć własną stronę internetową?

Mamy 2020 rok, a wciąż jest spora ilość firm, które w ogóle nie ma strony internetowej, bądź ma, ale została ona założona dawno temu, nie jest aktualizowana i nikt nie stara się, aby była ona wysoko w wynikach wyszukiwarki Google.

Już od dawna takie podejście było uważane za nie do końca właściwe (wyjątkiem jest tu kilka branż, w których klienci najchętniej przychodzą do fizycznej lokalizacji sklepu i nie ma dużej potrzeby działania w sieci), natomiast biorąc pod uwagę pewne wydarzenia, obecnie jest to już po prostu błąd. Dlaczego aktualnie niemal każda firma powinna mieć własną stronę internetową? Wyjaśniamy!

Klienci oczekują obecności w sieci

Z uwagi na obecną sytuację e-commerce, czyli handel w sieci, który i tak od lat rósł już w siłę, nabrał jeszcze większego rozpędu. Ogrom klientów, zwłaszcza młodych, ale nie tylko, lubi robić zakupy przez Internet z uwagi na dużą wygodę, szybkość i bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Strony internetowe powinny mieć przede wszystkim sklepy, ale nie tylko.

Bardzo wiele osób rezerwuje także różnego usługi i poszukuje kontaktów do specjalistów w różnych dziedzinach przez Internet. Jeśli nie mamy w Internecie zaznaczonej swojej obecności, to jest duża szansa, że klient, który potencjalnie mógłby być zainteresowany naszymi usługami zwróci się do konkurencyjnej firmy, którą znajdzie w sieci.

Jednocześnie musimy pamiętać o tym, aby strona była regularnie aktualizowana. Jeśli klient wejdzie na nią i zobaczy, że ostatnie newsy, wpisy na blogu czy informacje o promocjach pochodzą sprzed kilku miesięcy czy nawet lat, to może zrezygnować z kontaktu z nami, zakładając, że już nie prowadzimy działalności, a strona jest tylko reliktem.

Nie trzeba nic wiedzieć o tworzeniu stron – można to zlecić

Kiepskiej jakości, pusta i mało urozmaicona strona stworzona z gotowego wzoru raczej nie zachwyci klientów i nie odróżni nas od konkurencji. Możemy więc niechętnie podchodzić do zakładania witryny, z uwagi na fakt, że nie umiemy programować czy tworzyć grafik na stronę. Projektowanie i tworzenie stron internetowych nie jest łatwe, to fakt, ale wcale nie musimy umieć tego robić.

Specjalne agencje interaktywne, takie jak ARTSO tworzenie stron internetowych Poznań, projektują piękne, wyjątkowe strony WWW za relatywnie niskie ceny, zgodnie z oczekiwaniami i preferencjami klienta. To dobre rozwiązanie, które pozwala nam uniknąć niepotrzebnego stresu, nerwów i straty czasu. Szczególnie warto z niego skorzystać, jeśli zależy nam do jak najszybszego i jak najlepszego wkroczenia do Internetu ze swoimi produktami i usługami.

Dodaj komentarz