Fakty i mity na temat układania parkietu – co warto o tym wiedzieć?

Fakty i mity na temat układania parkietu – co warto o tym wiedzieć?

Urządzanie własnego domu to dość duże wyzwanie. Szczególnie osoby, które nie mają w tym zbyt dużego doświadczenia, mogą mieć problem z tym, jak wykończyć poszczególne pomieszczenia. Wiele pytań rodzi m.in. wykończenie podłogi oraz to, co powinno się na niej znaleźć. Lepszym rozwiązaniem będą popularne panele? A może lepiej wybrać parkiet z litego drewna? Pytań i wątpliwości, które pojawiają się w kwestii wykończenia podłóg, jest wiele. Nic więc dziwnego, że w ciągu ostatnich lat zrodziło się wiele mitów na temat układania parkietu. Zobacz, co warto o tym wiedzieć i w jakie informacje można wierzyć.

Prawda – parkiet jest opłacalną inwestycją

Osoby, które planują wymianę podłogi w domu lub dopiero stoją przed decyzją, jaką wybrać, często zastanawiają się, w jaki materiał lepiej jest zainwestować. Niestety w tym wypadku często przesądza chęć oszczędzenia pieniędzy i po prostu decydujemy się na popularne panele dostępne w sklepach budowlanych. Warto jednak wiedzieć, że taka podłoga, nawet jeśli wybierzemy najwyższą klasę ścieralności, posłuży nam jedynie przez kilka, góra kilkanaście lat. Zazwyczaj po tym czasie panele wymagają już wymiany.

Z kolei drewniany parkiet co prawda jest droższy, jednak może posłużyć nam przez dekady. Parkiety i deski podłogowe są bardzo wytrzymałe dlatego, mimo że są droższe to i tak są opłacalną inwestycję, ponieważ na pewno nie będą wymagać zbyt szybkiej wymiany, jeśli będzie się o nie odpowiednio dbać.

Mit – drewniany parkiet nie może być ułożony na ogrzewaniu podłogowym

Ogrzewanie podłogowe stało się praktycznie standardem w domach jednorodzinnych, ale także w blokach mieszkalnych. Jeśli planujesz tego typu ogrzewanie, ale obawiasz się, że nie można go połączyć z drewnianym parkietem, to musisz wiedzieć, że istnieje taka możliwość. W takiej sytuacji należy zlecić układanie parkietu Trójmiasto, Gdynia, Gdańsk profesjonalistom. Naturalne drewno pod wpływem temperatury intensywnie pracuje. Z tego względu drewniana podłoga musi być ułożona w odpowiedni sposób, a także dobrze zabezpieczona.

Ważny będzie też dobór odpowiedniego drewna na ogrzewanie podłogowe. Nie musisz jednak samodzielnie zajmować się tą kwestią. Firma, której zlecisz układnie parkietu, podłóg, Trójmiasto wybierze najlepsze rozwiązanie do Twojej nieruchomości, a drewniany parkiet nawet na ogrzewaniu podłogowym może posłużyć Ci przez wiele lat.

Podsumowanie

Drewniana podłoga jest bardzo wytrzymała i można ją kłaść nawet na ogrzewaniu podłogowym. Co więcej, jej układanie wcale nie zajmuje wiele czasu. Warto jednak zlecić to zadanie profesjonalistom, aby móc się cieszyć najwyższej jakości wykończeniem podłogi przez kilkadziesiąt lat.

Dodaj komentarz