Jak i gdzie można przechowywać cenne przedmioty? Skrytki sejfowe

Jak i gdzie można przechowywać cenne przedmioty? Skrytki sejfowe

Każdy z nas posiada cenne przedmioty, które chciałby uchronić przed ewentualną kradzieżą. Może to być nie tylko gotówka, ale także biżuteria, papiery wartościowe czy dzieła sztuki. Wiele osób posiada także własne kolekcje, które mają dużą wartość materialną i sentymentalną. Niestety takie rzeczy mogą paść łupem złodziei i włamywaczy, którzy przywłaszczą sobie nasz majątek. Nie mamy 100% szansy, że po włamaniu odzyskamy skradziony dobytek. Z tego względu warto odpowiednio zabezpieczyć cenne rzeczy. Zobacz gdzie i jak można przechowywać wartościowe przedmioty, aby były one bezpieczne.

Domowe sejfy

Pierwszym rozwiązaniem, które może pomóc nam uchronić majątek przed kradzieżą, jest trzymanie go w domowym sejfie. Tego typu skrytki można kupić nawet w marketach budowlanych, a ich cena waha się zazwyczaj w granicach kilkuset złotych. Można tam przechowywać przedmioty, na których bezpieczeństwie zależy nam najbardziej. Warto jednak przy tym pamiętać, że sejf powinien być niewidoczny i ukryty w nieoczywistym miejscu. Skrytka sejfowa położona na widoku np. w biurze jest łatwym łupem dla złodziei i zdradza im, że mieszkańcy danej nieruchomości mają kosztowności, które chcieli ukryć.

Kupując sejf, najlepiej jest zdecydować się na ten zamykany na kod. Nie warto za bardzo oszczędzać na tym przedmiocie – pamiętajmy, że ma on chronić kosztowności. Najlepiej będzie, jeśli sejf będzie zakotwiczony do podłoża lub ściany. Wtedy włamywacze będą mieli problem z tym, aby go wynieść i najprawdopodobniej go zostawią.

Skrytka sejfowa poza domem

Mimo że zadbamy o najwyższy poziom bezpieczeństwa naszego dobytku to i tak może dojść do sytuacji, w której złodzieje znajdą cenne przedmioty i je zabiorą. Niestety przechowywanie wartościowych przedmiotów w domu, nawet w sejfie nie daje stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa. Dobrym rozwiązaniem jest skrytka sejfowa poza domem. Wiele banków oraz innych instytucji umożliwia swoim klientom wynajęcie skrytek, w których można przechowywać cenne przedmioty.

Dostęp do zawartości sejfu ma tylko jego najemca i aby móc go otworzyć trzeba przejść procedury bezpieczeństwa. Istnieje więc mała szansa na to, że majątek trzymany w takim miejscu zostanie ukradziony. Nawet pracownicy instytucji udostępniających skrytki mogą się jedynie domyślać, co jest w nich trzymane. Koszt wynajęcia skrytki sejfowej waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Cena zależy od wielkości skrytki, im będzie ona większa, tym więcej za nią zapłacimy. Warto rozważyć takie rozwiązanie, jeśli chcesz uchronić swoje cenne przedmioty przed kradzieżą.

Dodaj komentarz