Jak wybierać gry dla dziecka?

Jak wybierać gry dla dziecka?

Rozrywka w życiu każdego z nas odgrywa bardzo ważną rolę. To właśnie dzięki niej mamy szansę na regenerację sił, pozbycie się nagromadzonego stresu lub też zwykłe poprawienie nastroju. Sama praca i nauka potrafi wykończyć. Nie zachowanie zdrowego balansu pomiędzy czasem przeznaczonym na rozrywkę oraz edukację lub pracę, szybko przyniesie negatywne skutki. Nikt z nas nie jest przecież robotem, który w nieskończoność będzie pracował na najwyższych obrotach.

Jakie gry dla młodszych dzieci?

Poświęcanie części swojego czasu na gry nie jest niczym złym. Wbrew pozorom granie w gry, przynosi wiele korzyści. Jeśli zatem jesteś surowym rodzicem, który nie pozwala dziecku na zbyt częstą zabawę – to pora to zmienić. Zmuszanie dziecka do ciągłego siedzenia w książkach przyniesie Ci odwrotny efekt. Bądź zatem sprytnym rodzicem i dobieraj gry dla dziecka tak, aby bawiąc – uczyły.

Wybór odpowiedniej gry dla Twojego dziecka powinien być przede wszystkim dostosowany do jego wieku. Dzieci około siódmego roku życia z reguły nie przywiązują zbytniej uwagi do sprzętu na którym grają. Interesuje je wizualność gry.  Dlatego im więcej kolorów, pochwał za wykonywane zadania, wirtualnej interakcji, czy też znanych i lubianych postaci z bajek – tym lepiej. W tym wieku dziecko niczym gąbka chłonie wiedzę, dlatego postaraj się wybierać gry, które będą wartościowe. Najlepsze gry to te zręcznościowe, zanim jednak wybierzesz grę, która będzie według Ciebie odpowiednia – zapytaj swoje dziecko o zdanie. Być może woli ono rozrywkę mającą fabułę i zagadki. Razem na pewno znajdziecie coś odpowiedniego.

Playstation plus jako alternatywa dla nastolatków

Starsze dzieci dużo chętniej grają na różnych konsolach. Nastolatkowie – w przeciwieństwie do młodszych dzieci – zwracają uwagę na sprzęt do gier. W tej kwestii potrafią być naprawę wybredni. Na szczęście tym wymaganiom sprosta playstation plus. Jest to płatna subskrypcja, dzięki której nie ma mowy o nudzie. Decydując się na opłacenie rocznego abonamentu zyskujesz regularny dostęp do nowych gier. Praktycznie co miesiąc otrzymujesz dwie najpopularniejsze gry – i to całkowicie za darmo. Po upływie kolejnych 30 dni uzyskujesz kolejne,  Twoje dziecko ma więc stały dostęp do nowości. Dodatkowo możliwość zapisu w bibliotece swojego playstation nowych gier sprawia, że masz do nich nieograniczony dostęp.

Wykupiony abonament playstation plus to świetna alternatywa dla wybrednych nastolatków. Będą oni mogli przyszpanować wśród znajomych, a ponadto grać również z nimi i innymi użytkownikami PS. System – w trybie wieloosobowym – inteligentnie dobiera graczy dostosowanych poziomowo, dzięki czemu gra staje się ciekawsza.

Dodaj komentarz