Parasol manualny czy automatyczny?

Parasol manualny czy automatyczny?

Wbrew pozorom wybór parasola nie jest prosty. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników – czy ma to być parasol dla jednej czy dwóch osób? Manualny czy automatyczny? Kieszonkowy czy może długi – klasyczny? Do tego dochodzą jeszcze kwestie estetyczne i rozsądna cena. W tym tekście skupimy się na rozróżnieniu dwóch kryteriów – mechanizmu otwierania i zamykania parasola.

Jaki parasol wybrać – manualny czy automatyczny?

Sposób otwierania i zamykania parasola jest ważny, bo poszukując idealnego modelu, skupiamy się też na jego funkcjonalności. A funkcjonalność jest dla każdej osoby czymś innym. Zastanów się nad tym do będzie ważne dla Ciebie i poznaj zalety każdego z dwóch rodzajów parasoli.

Klasyczne parasole automatyczne

Parasole automatyczne cieszą się popularnością od dawna, bo ich obsługa jest – jak sama nazwa wskazuje – całkowicie automatyczna. Jeden przycisk znajdujący się na rączce parasola decyduje o tym, czy parasol jest otwarty czy zamknięty. Jeśli deszcz zacznie padać nagle, a w Twoje ręce będą zajęte – np. torbami z zakupami, możesz przełożyć na chwilę siatki w jedną rękę i za pomocą drugiej nacisnąć przycisk. To proste i praktyczne rozwiązanie. Automatyczny parasol jest też lubiany za to, że sposób jego otwierania wydaje się bardziej elegancki.

Parasole manualne

Parasole manualne są otwierane i zamykane ręcznie. Przy tym sposobie konieczne jest użycie dwóch rąk, dlatego w przytoczonym przykładzie z zakupami, trzeba byłoby odłożyć na chwilę siatki. Parasole manualne mają specjalny suwak, który należy przesunąć w górę lub w dół. Ten mechanizm wyróżnia się bardzo dobrą trwałością, dlatego również ma swoich zwolenników.

Wybierz idealny parasol przez Internet

W sklepie internetowym Delcaso mamy zarówno parasole manualne, jak i automatyczne. Na wyróżnienie zasługuje m.in. parasol Doppler – firmy specjalizującej się w dostarczaniu wysokiej jakości parasoli odpowiadających  różnym potrzebom. Oznacza to, że podczas zakupów możesz kierować się nie tylko mechanizmem otwierania i zamykania, lecz także innymi kryteriami. Proponujemy parasole jedno i dwuosobowe, długie i kieszonkowe, przezroczyste, kolorowe i we wzory. Takie podziały wprowadzają też naturalne rozróżnienie na parasole męskie i damskie – wśród szerokiego asortymentu łatwiej będzie Ci odnaleźć model zgodny z Twoim poczuciem stylu.

Pamiętaj, że oryginalne parasole są też świetnym pomysłem na prezent. W czasach, w których na każdym kroku można zaopatrzyć się w zwykłe, tanie parasole (w kioskach, drogeriach i supermarketach) coraz bardziej ceni się jakość. Parasole dostępne na wyciągnięcie ręki, choć kosztują kilkanaście złotych, bardzo często ulegają zepsuciu przy pierwszych podmuchach wiatru. Wybierając markowy parasol Doppler, zyskujesz pewność, co do solidności wykonania. Taki parasol posłuży przez wiele lat, dlatego może być eleganckim i praktycznym prezentem z okazji urodzin, imienin i innych, dowolnych okoliczności. Zapoznaj się z dostępnymi kolekcjami Doppler i znajdź idealny parasol dla siebie lub swoich bliskich.

Dodaj komentarz