Rodzaje ramek pod tablice rejestracyjne – co warto wybrać?

Rodzaje ramek pod tablice rejestracyjne – co warto wybrać?

Akcesoria samochodowe występują na rynku w wielu odmianach i konfiguracjach, dlatego podczas ich zakupu warto zwracać uwagę na szereg istotnych kryteriów wyboru. Mowa tu nie tylko o cenie, ale również jakości wykonania. Tyczy się to także ramek pod tablice rejestracyjne.

Wbrew pozorom, nie są one wyłącznie zwykłymi dodatkami, bez których możemy bez problemu się obejść. Odpowiednio stabilizują one tablice rejestracyjne, dzięki czemu nie ma zagrożenia, że odpadną podczas jazdy. Co więcej, odpowiedniej jakości podkładki pod tablice rejestracyjne mogą posłużyć również jako nośniki tekstów reklamowych. Choć nie są duże, będą wystarczające, by możliwe stało się umieszczenie na nich nazwy firmy, danych kontaktowych czy logotypu.

Jakie ramki pod tablice wybrać? Na co zwrócić uwagę?

 

Jak więc widać, możliwości wyboru jest sporo. Z tego też powodu należy pokrótce omówić dostępne rodzaje ramek, na jakie możemy się zdecydować.

  • Ramki bez nadruku – najzwyklejsze produkty i zazwyczaj najtańsze produkty, które służą wyłącznie podtrzymaniu tablic rejestracyjnych. Warto sprawdzić, czy są zamykane na zatrzask, czy może wymagają użycia śrub.
  • Ramki z nadrukiem metodą sitodruku – na dolnej listwie umieścić może dowolną grafikę i dowolne informacje. Jest to dobry wybór dla firm, które postawić na dyskretną, mobilną reklamę. Takie ramki pod tablice powinny zainteresować przede wszystkim wypożyczalnie pojazdów i firmy przewozowe.
  • Ramki z nadrukiem cyfrowym – dzięki zastosowaniu nowszej technologii, możliwe staje się przygotowanie ramek w pełnej kolorystyce i płynnymi przejściami tonalnymi. Efekt jest naprawdę miły dla oka.
  • Ramki 3D – wyróżniają się wypukłymi napisami i wzorami, dlatego mogą posłużyć do podkreślenia renomy firmy bądź sprzedawanych pojazdów. Z tego powodu ramki 3D kupowane są przez uznanych dealerów samochodowych.
  • Ramki z powierzchnią Doming – zostają one pokryte odpowiednio dobraną warstwą żywicy, która pozwala na uzyskanie efektu podobnego do ramek 3D. Napisy są wypukłe i prezentują się bardzo estetycznie.
  • Ramki kwadratowe – montowane w samochodach ciężarowych i terenowych. Choć wyróżniają się niewielką powierzchnią, na nich także może znaleźć się nadruk.

Wybór rodzaju ramki nie załatwia oczywiście całej sprawy. Zwrócić uwagę należy również na jakość jej wykonania. Uznani producenci korzystają głównie z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i wpływ czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy zmienne temperatury. Tylko takie ramki zapewnią zadowalającą trwałość.

Dodaj komentarz