Dressing opon

Dressing opon

Dzięki nowym oponom nasz samochód posiada świeższy wygląd i lepiej się prezentuje. To wszystko przez głęboką czerń – świetnie komponującą się z linią podwozia samochodu. Niestety nierzadko już po kilku miesiącach użytkowania z tego efektu nie pozostaje nic. Opony posiadające wcześniej głęboką czerń przechodzą w szarość, wyblakły kolor. Jest jednak na to rozwiązanie, a jest nim dressing do opon. Wystarczy tylko jeden zabieg, raz na około trzy miesiące, aby opony pozostały w tym samym nienagannym, wizualnym stanie.

Dressing do opon – czym jest?

Dressing do opon to szybki i komfortowy w użyciu produkt zabezpieczający ich powierzchnię, który przywraca ich świetność i pozostawia elegancki oraz satynowy efekt. Preparat ten głęboko wchodzi w strukturę opony i chroni ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych np. soli drogowej, promieniowania UV czy kwaśnych deszczy. Dodatkowo produkt spowalnia starzenie gumy bądź plastiku oraz chroni przed utratą kolorów. Dzięki temu opony zachowują swój wygląd przez dłuższy czas. Co więcej dressing ma właściwości hydrofobowe i zapobiega przed szybkim brudzeniem się opon.

Ochrona przed promieniowaniem

Zdarza się, że nasz samochód jest w miejscu mocno nasłonecznionym np. na parkingu. Niestety żywotność ogumienia wskutek tego może się zepsuć nawet o kilkanaście procent. Dzięki dressingowi do opon można to zmienić. Ten specjalistyczny preparat do czyszczenia oraz konserwacji posiada specjalne filtry, które mają za zadanie chronić ogumowane przed szkodliwym promieniowaniem UV. W ten oto sposób opony zyskują na wyglądzie, a przy tym są dodatkowo zabezpieczone przed czynnikami ze środowiska, również chemikaliami oraz solą, które są stosowane zimą w celu rozpuszczenia będącego na drodze lodu.

Łatwe zastosowanie

Zastosowanie preparatu, jakim jest dressing do opon jest bardzo proste. Wystarczy nałożyć produkt na powierzchnię ogumienia, a następnie odczekać kilkanaście minut. Potem należy przetrzeć opony ściereczką lub specjalną gąbką, która jest dostarczana przez producenta. Jeśli efekt byłby niezadowalający bądź niecałkowity można nałożyć drugą warstwę produktu. Po użyciu dressingu opony muszą być chronione przez kilka godzin przed nadmierną wilgocią, tak aby nałożona warstwa preparatu mogła się utrwalić. Przy wyborze dressingu do opon należy zwrócić uwagę na końcowy efekt. Preparat jest dostępny w różnorodnych wariantach. Dressingi do opon dzielą się na dwie kategorie – jedna powoduje głęboki połysk, natomiast druga – mat. W zależności od rodzaju lakieru lepiej mogą prezentować się opony matowe lub połyskujące.

Dodaj komentarz