Możliwe usterki w monitorach LCD

Możliwe usterki w monitorach LCD

Obecnie coraz modniejsze są monitory LCD. Jednak wbrew pozorom również i one psują się wraz z czasem. Popularna awaria w tego typu monitorach są tzw. martwe piksele w matrycy. Wówczas nie ma sensu naprawiać tego, ponieważ jest o bardzo nie tylko kosztowna naprawa ale i nie każdy informatyk się jej podejmie. W momencie takiej awarii  naszego monitora LCD najlepszym wyjście jest wymiana całej matrycy. Nie jest to tani zakup ale gwarantuje on nam dalsze używanie tego monitora. Wiele osób zrażonych LCD powraca do starych monitorów w momencie gdy maja oni jeszcze komputery stacjonarne.
Co jednak gdy mamy laptopa. Wówczas naprawa jest konieczna. Jeżeli kupiliśmy sprzęt w salonie i nie minęła nam gwarancja warto udać się do niego i tam zgłosić reklamacje. Oczywiście naprawa może potrwać  parę dni. Jednak jest to jedyny sposób by naprawić monitor. Wiele osób u, których uszkodzenie nie jest bardzo poważne nie decyduje się na naprawę i używa takiej matrycy z martwymi pikselami. Powoduje to jednak pogłębianie się problemu przez co późniejsza naprawa może być jeszcze bardzo poważna lub tez w niektórych przypadkach w ogóle nie możliwa. Również salony komputerowe, gdzie zakupiliśmy laptopa mogą odmówić nam naprawy gdy nasza awaria jest bardzo duża.

Dlatego ważne jest to by w momencie pojawiania się złego obrazu na naszym monitorze LCD od razu zgłaszać usterkę i spróbować ją naprawić. Ważne jest również to by nie robić tego samemu jeżeli nie znamy się na komputerach aż tak fachowo. W laptopach wiele części połączonych jest ze sobą i uszkodzenie jedynie może spowodować szereg następstw doprowadzających  do całkowitego rozpady naszego sprzętu. Dlatego nie warto bawić się w informatyka amatora jeżeli chodzi o naprawę tak drogiego sprzętu jakim jest nasz komputer. Niekiedy naprawy wynoszą tyle samo co kupno nowego. Dlatego tez ważne jest by w porę zapobiegać pojawiającym się różnym zniekształceniom na naszym monitorze.
Może nie być to poważna awaria, która da się w miarę szybko i tanio naprawić. Dzięki temu unikniemy stresów i niepotrzebnych wydatków związanych z naprawą naszego komputera. Również czas tej naprawy nie będzie  długi, a jak wiadomo w obecnych czasach życie bez komputera dla większości z nas stało się niemal nie możliwe. Przede wszystkim czas ważny jest dla osób, które pracują na takim przecie jakakolwiek awaria spowalnia ich pracę oraz to powoduję wiele nerwów. Dlatego ważne jest dbanie o swój komputer na bieżąco.

Dodaj komentarz