Przenośne EKG – sprawdzaj swoje serce gdziekolwiek jesteś

Przenośne EKG – sprawdzaj swoje serce gdziekolwiek jesteś

Choroby dotyczące układu krążenia, a już zwłaszcza serca dotykają coraz więcej osób. Jednocześnie są to coraz młodsze osoby, które niekiedy po 20 roku życia skarżą się m.in. na przyspieszone lub spowolnione bicie serca. Objawy wskazują na arytmię narządu, która nie zawsze jest łatwa do zdiagnozowania nawet przy profesjonalnym sprzęcie. Wynika to najczęściej z braku występowania objawów w trakcie badania. Problem rozwiązuje jednak przenośne EKG, które jest na tyle małe i praktyczne, że możesz je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

Czym jest przenośne EKG?

Badanie EKG wykonuje się przeważnie na dwa sposoby. Pierwszy wymaga krótkiej i bezinwazyjnej wizyty w specjalistycznym gabinecie. Podczas badania do klatki piersiowej pacjenta zostają podłączone specjalne elektrody, które rejestrują elektryczną aktywność serca. Składa się na nią ocena jego rytmu oraz częstotliwość pracy. Badanie pozwala trafnie wskazać zmiany w narządzie, dzięki temu lekarz stawia właściwą diagnozę.

Nie w każdym przypadku badanie wykrywa potencjalną zmianę. Wówczas konieczne staje się wykonanie dłuższego badania. W tym celu konieczne jest użycie Holtera EKG, który wymaga podłączenia elektrod do klatki piersiowej przez 24 godziny. Z uwagi na liczne kabelki, a także nieustanną konieczność posiadania urządzenia przy sobie, jest to mniej komfortowe badanie. Ono również nie zawsze gwarantuje wykrycie problemu arytmii, która przecież nie zawsze daje o sobie znać. W związku z tym medycyna poszła o krok dalej.

Właśnie dlatego na rynku pojawiło się przenośne EKG, które z uwagi na rozmiar można mieć zawsze przy sobie. Urządzenie nie wymaga przy tym podłączenia specjalnych elektrod do ciała, a przy tym jest zdecydowanie mniejsze. Wystarczy wyjąć je z torebki, plecaka lub innego schowka, aby od razu po załączeniu złapać nietypowy rytm pracy serca. Zapis urządzenia pozwala na wykonanie 6 odprowadzeń: I; II; III; aVL; aVR oraz aVF i zapis ich wyników w mobilnym urządzeniu. Dzięki temu lekarz może bez problemu rozpoznać rodzaj zaburzeń dotyczących Twojego serca. A właściwa diagnoza to możliwość wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Kardia Mobile 6L – Twój prywatny, przenośny aparat EKG

Możliwość posiadania prywatnego i przenośnego aparatu do badania EKG to praktyczna opcja dla osób, które podejrzewają u siebie dotychczas niewyłapane przez lekarską aparaturę problemy sercowe. Przy użyciu przykładowego aparatu Kardia Mobile 6L można błyskawicznie wykryć i zapisać nietypową pracę serca. Urządzenie jest przy tym na tyle małe, że można zabrać je ze sobą praktycznie wszędzie.

Badanie EKG z użyciem takiego aparatu perfekcyjnie wykrywa migotanie przedsionków serca oraz równie dobrze nieprawidłowy rytm zatokowy. Urządzenie jest przy tym dostępne w sprzedaży w dwóch wersjach: jedno- oraz sześciokanałowe EKG.