Różne pomieszczenia – różne telewizory?

Różne pomieszczenia – różne telewizory?

W mieszkaniu, jak każdy zapewne wie, wyróżnia się trzy rodzaje pomieszczeń ? salon, kuchnię oraz sypialnię. Do każdego z tych pomieszczeń można wstawić telewizor, pytanie tylko pozostaje ? jaki? Odpowiedzieć na to pytanie nie jest łatwo, zważywszy na fakt, że w ostatnich czasach producenci telewizorów przekonują nas do najnowocześniejszych multimedialnych telewizorów, których rozmiary są często bardzo duże. Nie każdy duży telewizor pasuje jednak do danego pomieszczenia.
Tendencja ogólnie jest taka, że w salonie, z tego powodu, że jest w nim najwięcej wolnej przestrzeni, powinien się znajdować większy telewizor, natomiast w kuchni, w której wszystko powinno być podporządkowane pełnej funkcjonalności trójkąta roboczego, telewizor powinien stanowić jedynie dodatek. W tym względzie nie tylko rozmiar odgrywa duże znaczenie ? ważna jest również technologia, w której wykonany został telewizor.

Telewizory plazmowe lepiej prezentują się w większych rozdzielczościach, natomiast nieco tańsze LCD sprawdzają się najlepiej w formie mniejszych teleodbiorników. Do salonu najlepiej więc wybrać telewizor plazmowy o większym ekranie, co pozwoli również na montaż kina domowego. W salonie spędzamy najwięcej czasu z gośćmi, często zdarza się również tak, że ten czas poświęcamy na oglądanie seriali lub filmów. Plazma dobrze więc się w tym celu sprawdzi, w dodatku producenci tych telewizorów nadają im ekskluzywne formy, które podkreślają nowocześnie urządzone salony. Natomiast do sypialni warto wybrać mniejszy telewizor, który mógłby być zamontowany na przykład na ścianie pod pewnym kątem. Wówczas można będzie wygodnie oglądać swoje ulubione programy oraz kanały TV z pozycji leżącej. Doskonale w sypialniach sprawdzają się popularne telewizory LCD o przekątnych 32 cala. Mają one być może nieco mniejszy kąt widzenia niż telewizory plazmowe, ale nie powinno to przeszkadzać w chwili, kiedy będzie się leżało lub siedziało na wprost nich. Jakość obrazu jest również dobra, chociaż gorsza niż w plazmach. Przy mniejszej przekątnej ekranu nie widać jednak żadnej różnicy.

W mieszkaniu, jak każdy zapewne wie, wyróżnia się trzy rodzaje pomieszczeń ? salon, kuchnię oraz sypialnię. Do każdego z tych pomieszczeń można wstawić telewizor, pytanie tylko pozostaje ? jaki? Odpowiedzieć na to pytanie nie jest łatwo, zważywszy na fakt, że w ostatnich czasach producenci telewizorów przekonują nas do najnowocześniejszych multimedialnych telewizorów, których rozmiary są często bardzo duże. Nie każdy duży telewizor pasuje jednak do danego pomieszczenia. Tendencja ogólnie jest taka, że w salonie, z tego powodu, że jest w nim najwięcej wolnej przestrzeni, powinien się znajdować większy telewizor, natomiast w kuchni, w której wszystko powinno być podporządkowane pełnej funkcjonalności trójkąta roboczego, telewizor powinien stanowić jedynie dodatek. W tym względzie nie tylko rozmiar odgrywa duże znaczenie ? ważna jest również technologia, w której wykonany został telewizor.

Telewizory plazmowe lepiej prezentują się w większych rozdzielczościach, natomiast nieco tańsze LCD sprawdzają się najlepiej w formie mniejszych teleodbiorników. Do salonu najlepiej więc wybrać telewizor plazmowy o większym ekranie, co pozwoli również na montaż kina domowego. W salonie spędzamy najwięcej czasu z gośćmi, często zdarza się również tak, że ten czas poświęcamy na oglądanie seriali lub filmów. Plazma dobrze więc się w tym celu sprawdzi, w dodatku producenci tych telewizorów nadają im ekskluzywne formy, które podkreślają nowocześnie urządzone salony.
Natomiast do sypialni warto wybrać mniejszy telewizor, który mógłby być zamontowany na przykład na ścianie pod pewnym kątem. Wówczas można będzie wygodnie oglądać swoje ulubione programy oraz kanały TV z pozycji leżącej. Doskonale w sypialniach sprawdzają się popularne telewizory LCD o przekątnych 32 cala. Mają one być może nieco mniejszy kąt widzenia niż telewizory plazmowe, ale nie powinno to przeszkadzać w chwili, kiedy będzie się leżało lub siedziało na wprost nich. Jakość obrazu jest również dobra, chociaż gorsza niż w plazmach. Przy mniejszej przekątnej ekranu nie widać jednak żadnej różnicy.

Dodaj komentarz