Szata graficzna strony – o czym trzeba pamiętać

Szata graficzna strony – o czym trzeba pamiętać

Niezmiernie istotna w czasie projektowania stron www jest także szata graficzna. Duża część ludzi to wzrokowcy. Od stylu oraz wyrazu grafiki zależy to, w jaki sposób Internauta będzie postrzegał firmę, jaką strona internetowa przedstawia. Pierwsze wrażenie jest najbardziej istotne, dlatego trzeba zrobić wszystko , by było najlepsze. Poszukując agencji interaktywnej, której powierzymy projektowanie stron warto więc zwrócić uwagę na to, czy pracuje z dobrym grafikiem.

To, co wymagamy od fachowych agencji interaktywnych wychodzi mocno poza zakres umiejętności programowania . Nie rozchodzi się tylko o zapisanie strony w charakterze kodu. Chodzi o dużo innych, niezwykle ważnych czynników takich jak jakość, indywidualne podejście do projektu czy dobre relacje z Klientami.

Gdy przywołujesz w wyobraźni projektowanie stron www rozważasz jedynie o tworzeniu odpowiedniego kodu. To coś ciężkiego do zrozumienia dla normalnego człowieka. Wszystkie zasady, kanony obowiązujące w trakcie pisania są dość skomplikowane i liczne. Jednak tak naprawdę kod PHP czy też HTML to tylko mała część złożonego procesu jakim jest projektowanie stron.

Ważnym etapem tworzenia stron internetowych jest zaplanowanie struktury takiej strony. To poprzez odpowiednio dopasowanemu szykowi Internauta będzie mógł intuicyjnie przemieszczać się po jej zasobach. Na stronie internetowej pierwszym miejscem, na jakie spoglądamy jest lewa górna część. W tym miejscu należy w takim razie zamieścić najistotniejsze elementy jak na przykład logo.

W środkowej części witryny dobrze jest umieścić menu oraz treść strony www, a dół przeznaczony jest na mało istotne elementy, gdyż jest to miejsce na które użytkownicy zwracają najmniej uwagi. Są to uniwersalne zasady, z tego powodu projektowanie stron www należy rozpocząć od odpowiedniego rozplanowania jej zawartości.

Dodaj komentarz