Telefon – małe urządzenie z mnóśtwem możliwości

Telefon – małe urządzenie z mnóśtwem możliwości

Masz smartfon? Masz przed sobą duże perspektywy – pod warunkiem, że nie zależy Tobie tylko na graniu w śmieszne gierki czy sprawdzaniu, co stało się na facebooku. Masz samochód? Jeszcze lepiej. Nieważne czy to samsung czy iphone – nawigacja będzie pod ręką podobnie jak masa innych udogodnień. Często za darmo – mało kto pozwoli sobie odpuścić taką okazję.

Smartfony rosną w siłę wskazują na to twarde dane! Według raportu marketing mobilny w Polsce, 2013-2014 smartofnizacja Polaków przekroczyła już 44%. Oznacza to, że już prawie co drugi posiada właśnie taki typ telefonu. Nie jest to specjalnie zdziwienie jeśli weźmie się pod uwagę możliwości oferowane przez te urządzenia. To w zasadzie już nie telefony, a komputery – i to całkiem niezłe. Dziś smartfon to narzędzie do zarządzania życiem. Przesada?

Na podróż, na szczęście

Małe urządzenie, wiele możliwości. Wszystko to dzięki aplikacjom, które można przez problemu zainstalować na smartfonie. Najlepsze apki działają na różnych systemat operacyjnych tzn. zaakceptuje je zarówno telefon z androidem jak i iphone – nawigacja, program dla biegaczy, śmieszna gra – wszystko powinno „chodzić” równie dobrze na każdym z tych sprzętów. Apek jest już tyle, że ich przeglądanie może zająć sporo czasu. Korzystanie zaś przynosi kilka zasadniczych plusów. Nie chodzi tu tylko o zwykłe zabicie nudy, ale ułatwienie życia, przyspieszenie niektórych procesów. Apki przydają się np. zmotoryzowanym, którzy mogą pobrać sobie bezpłatne nawigacje, które dodatkowo ostrzegą ich o patrolach policji, inspekcjach, fotoradarach i korkach. Dzięki temu podróż będzie nie tylko mniej stresująca, ale też bardziej przyjemna i przewidywalna.

Zabawa i sport w jednym

Smartfon to też często ulubiony gadżet osób aktywnych fizycznie. Nie chodzi tu tylko o muzykę, która może dobiegać z jego wnętrza, ale też o programy, które kompleksowo zmierzą efektywność, częstotliwość i rodzaj treningu. Nie bez znaczenia jest fakt, że dzięki apkom tego rodzaju biegacze mogą np. porównywać wzajemnie swoje wyniki i oczywiście mierzyć indywidualne postępy. Takie apki mogą działać jak rodzaj trenera i motywatora. Aplikacje na smartofny mogą także przydać się osobom, które przeciwnie – nie lubią aktywności fizycznej. Jak? Oferują multum gier, szarad i zabaw, często bezpłatnych. Uwaga – takie zabawy wciągają – choć mogą też mieć walory edukacyjne. W trakcie rozpracowywania zagadek ćwiczyć można refleks czy umiejętność logicznego myślenia.

Zwykłe funkcje, niezwykłe możliwości

Nie zapominajmy, że smartfon to nie tylko aplikacje, ale także nieco bardziej przyziemne funkcje. SMS, MMS, rozmowy telefoniczne – to z nich korzystamy najczęściej. Atutem smartfonów jest ich technologiczne zaawansowanie – możemy więc oczekiwać, że wszystkie „zwykłe” funkcje będą działać na najwyższym poziomie. Nowoczesne smartfony potrafią też robić naprawdę fajne zdjęcia, posiadają też sporą pamięć wewnętrzną. Należy dodać też, że dobry smartfon to taki, który można intuicyjnie obsłużyć i szybko do niego przywyknąć.

Dodaj komentarz