Zabezpieczenie telefonu komórkowego przed zniszczeniem

Zabezpieczenie telefonu komórkowego przed zniszczeniem

często jest aspektem, nad którym użytkownik mobilnego urządzenia zastanawia się dopiero już po zniszczeniu telefonu. Co zrobić, aby telefon zachował dobrą kondycję i wyglądał świetnie przez wiele lat?

Dobry telefon – nie potrzebuje dodatkowej ochrony?

Dziś wiele telefonów komórkowych, szczególnie tych z wyższej półki, posiada w swojej konstrukcji zaawansowane materiały. To bardzo trwałe i odporne na ciężkie warunki tworzywa. Ekran urządzenia, który dziś wypełnia prawie cały front, wykonany może być z wysokiej klasy szkła hartowanego. Prym w tym zakresie wiedzie szkło wykonane w technice Gorilla Glass. Kilka kolejnych generacji tego szkła pozwala na ocenę solidności sprzętu. Im wyższy numer (np. Gorilla Glass 4, Gorilla Glass 5), tym lepsza ochrona ekranu przed zarysowaniem i pękaniem.

Telefony z wyższej półki mogą posiadać także metalowe elementy obudowy. To może świadczyć o solidności konstrukcji.

Smartfony wyposażone w powyższe zabezpieczenia z pewnością wytrzymają wiele, nie są jednak w 100% odporne na upadki z większych wysokości, bądź zarysowanie naprawdę twardymi i ostrymi przedmiotami.

Dodatkowa ochrona ekranu

Istnieje kilka rozwiązań pozwalających na wsparcie ochrony ekranu smartfona. Najprostszym z nich może wydawać się założenie pokrowca, który posiada klapkę. Tak zabezpieczony ekran jest dość dobrze zabezpieczony, na przykład przed zarysowaniem kluczami noszonymi w kieszeni.

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest naklejenie dodatkowej warstwy na ekran. Może być nią specjalna folia chroniąca przed zarysowaniem lub cienkie szkło. Taka warstwa nie utrudnia korzystania z dotykowych funkcji ekranu, a w razie jej zniszczenia jest prosta w wymianie. Folia lub szkiełko kosztują kilka złotych i są dedykowane dla konkretnego rodzaju urządzenia. Wystarczy wybrać posiadany model telefonu i skorzystać z dokładanych do zestawu jednorazowych ściereczek. Jedna z nich jest nasączona środkiem czyszczącym, druga jest sterylnie czysta i służy do dokładnego wytarcia powierzchni ekranu. Tak wyczyszczony wyświetlacz jest gotowy do przyklejenia warstwy ochronnej.

Pokrowca, case, etui

Przed uszkodzeniem telefonu na skutek upadku z większej wysokości może ochronić zastosowanie ochronnego etui. Taki pokrowiec może mieć funkcje jedynie ozdobne (wizualne). Warto jednak zwrócić uwagę na jego walory ochronne. Solidne, gumowe obramowanie, miękka wyściółka od środka i dokładne dopasowanie pozwolą na dobrą ochronę telefonu. Taki case nie pozwoli na porysowanie się telefonu komórkowego. W razie zniszczenia jest proste w wymianie, kosztuje kilkanaście do kilkudziesięciu złotych i pozwala zachować telefon w dobrej kondycji na długi czas.

Ubezpieczenie telefonu

Jeżeli wygląd i kompaktowy wygląd właśnie zakupionego telefonu komórkowego jest ważniejszy od dodatkowej ochrony, a użytkownik nie chce ich psuć zakładaniem dodatkowych akcesoriów, warto zastanowić się nad wykupieniem polisy ubezpieczeniowej dla naszego telefonu. W razie uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia telefonu będzie możliwość naprawy lub wymiany na nowe urządzenie.

Dodaj komentarz