Mediacje a prawo najnowszych technologii

Mediacje a prawo najnowszych technologii

Mediacje a prawo najnowszych technologii

Coraz więcej osób decyduje się na działalność w branży nowoczesnych technologii. Nie ma w tym nic dziwnego – wymogi prawne są niezwykle korzystne z punku widzenia przedsiębiorcy. Jakie usługi można zaliczyć do tego sektora? Do najpopularniejszych należy e-commerce, data center, czy też marketing internetowy. Należy jednak podkreślić, że świadczenie usług drogą elektroniczną nie jest wolne od nieprawidłowości. Przedsiębiorstwo świadczące usługi może nie wywiązać się z warunków umowy. Spór może również powstać z winy klienta czy też kontrahenta. Prawo najnowszych technologii skutecznie zabezpiecza nasze interesy. Dobrze jest jednak spróbować rozwiązać problem drogą mediacji.

Mediacje a najnowsze technologie

Mediacja daje szanse na to, aby dwie strony mogły się porozumieć. Jest to okazja na to, aby wypracować kompromis, który będzie dla wszystkich zadowalający. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku, gdy wina nie jest jednoznaczna. Nierzadko bywa tak, że obie strony czują się pokrzywdzone. Podczas mediacji można wyjaśnić wszelkie nieprawidłowości, a także ustalić najlepsze wyjście z sytuacji. Podczas sprawy sądowej nie mamy takiej możliwości – przedstawiamy własną wersję wydarzeń, a także nasze oczekiwania, jednak ostateczny wyrok należy do sądu.

Decydując się na mediację możemy zyskać o wiele więcej. Ogromnym plusem jest to, że mamy pełną kontrolę nad sprawą. Nic nie może nas zaskoczyć, ponieważ to od nas w dużej mierze zależy, jak przebiegną negocjacje.

Zalety mediacji

Jak wyżej wspomniano, branża najnowszych technologii nie jest wolna od sporów. W wielu przypadkach wytoczenie sprawy sądowej jest jednak zbędne. Mediacja pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu, ponieważ częstotliwość oraz ilość spotkań zależą od nas. Termin rozprawy sądowej wyznaczany jest odgórnie, przez co jedna sprawa może ciągnąć się miesiącami, a nawet latami.

Należy również zaznaczyć, że koszt mediacji nie należy do wysokich, dzięki czemu mamy okazję rozwiązać spór za naprawdę niewielką kwotę. Zupełnie inaczej jest w przypadku spraw sądowych, które generują wysokie koszty.

Walki sądowe zawsze działają na niekorzyść przedsiębiorców. Zwykle zyskujemy po nich wrogów, co uniemożliwia dalszą współpracę. Mediacje pozwalają utrzymać dobre relacje. Nic nie stoi na

przeszkodzie, aby w przyszłości podtrzymywać kontakty biznesowe.Wiele osób obawia się też tego, że mediator ujawni poufne informacje. Nic takiego się nie stanie. Jest to osoba, którą obowiązuje tajemnica zawodowa.

O porady eksperta zapytaj na www.mediatorpoznań.pl.

Dodaj komentarz