Na czym polega Google Wellbeing?

Na czym polega Google Wellbeing?

Na czym polega Google Wellbeing?

Jedziesz komunikacją miejską z pracy (czy do pracy) i korzystasz z telefonu? Po powrocie do domu nie myślisz o niczym innym, jak tylko o tym, aby ukończyć poziom ulubionej gry lub obejrzeć nowy serial na swoim urządzeniu elektronicznym? Zamiast iść spać, żeby zregenerować się przed wykonywaniem jutrzejszych obowiązków, przeglądasz jeszcze media społecznościowe na smartfonie?

To tylko kilka przykładów. Obecnie ludzie bardzo często korzystają bowiem ze swoich telefonów. Nic złego, kiedy wykonują ważne połączenie lub kontaktują się w istotnych sprawach z rodziną czy znajomymi. Kłopot zaczyna się wtedy, kiedy dana osoba do końca tego wszystkiego nie kontroluje… Czujesz, że z Tobą jest podobnie? W takim razie warto przeczytać nasz dzisiejszy artykuł o Google Wellbeing.

Google Wellbeing – czego można się spodziewać?

Nie da się ukryć, że zmiany są wprowadzane po to, aby ludzie zaczęli dokładnie zdawać sobie sprawę, ile czasu spędzają korzystając ze swojego telefonu. Warto zaznaczyć, że na Androidach P pojawią się nowe aplikacje typu “dashboard”. Jakie będzie ich zadanie? Trzeba podkreślić, że mają one informować, jak długo korzystamy ze swojego urządzenia elektronicznego pod względem dziennym oraz godzinowym. Spodziewamy się, że dużo osób będzie bardzo zaskoczonych ostatecznymi wynikami… Ciekawostką jest fakt, że “dashboard” uświadomi nam, ile konkretnie czasu tracimy też na dane aplikacje. Ponadto dowiemy się, jak często w ciągu dnia odblokowujemy telefon, żeby wykonać kolejne czynności.

Przełączanie ekranu w tryb czarno-biały

Producenci proponują też takie rozwiązanie. Trzeba przyznać, że jest ono naprawdę funkcjonalne. Na czym to wszystko polega? Jeśli chcesz iść spać – i jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że możesz oprzeć się pokusie użytkowania telefonu – masz szansę przełączyć urządzenie w taki właśnie tryb. To spowoduje, że nie będzie kusiło Cię przeglądanie aplikacji, oglądanie serialu, słuchanie muzyki, wysyłanie wiadomości itp.

Każdy może ustalić swoje limity

Google Wellbeing to także nowoczesne rozwiązanie pod tym względem. Należy bowiem zaznaczyć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić czas, który chcemy poświęcać – dziennie – na przeglądanie telefonu itp. Co zrobić, kiedy liczba minut czy godzin się wyczerpie? Wtedy użytkownik otrzymuje powiadomienie, a aplikacja zostaje automatycznie wyłączona. Wydaje się, że to bardzo dobry sposób, aby zdecydowanie ograniczyć bezproduktywne korzystanie z tego typu urządzeń elektronicznych.

 

Dodaj komentarz