Pomoc drogowa to nie tylko holowanie

Pomoc drogowa to nie tylko holowanie

Wielu osobom pomoc drogowa http://pomoc-drogowa-gorzow.net/ może kojarzyć się jedynie z usługą holowania. Nie da się ukryć, że jest to usługa niezwykle popularna i potrzebna. W końcu nawet przy zachowaniu maksymalnej ostrożności może się przytrafić wypadek, na przykład z powodu nietrzeźwości innego kierowcy czy złych warunków atmosferycznych. Często pojazd będzie w jego wyniku niezdatny do dalszej jazdy i holowanie okaże się niezbędne. Są jednak takie przypadki, kiedy wbrew pozorom wcale nie będzie ono konieczne. Wobec tego co poza holowaniem może zaoferować pomoc drogowa?

Awaria na drodze nie musi skończyć się holowaniem

W przypadku poważnych awarii zazwyczaj nie ma innego wyjścia i holowanie do najbliższego warsztatu będzie jedynym rozwiązaniem. Często jednak mają miejsce także różnorakie drobne usterki, a odholowanie pojazdu będzie w takim przypadku tylko stratą czasu i pieniędzy.

Na takie okazje pomoc drogowa http://pomoc-drogowa-gorzow.net/ oferuje możliwość wykonania diagnostyki komputerowej na miejscu awarii i, jeśli będzie to możliwe, naprawienie niewielkiej usterki, która uniemożliwiałaby kontynuowanie podróży.

Dzięki temu unikniemy wizyty w warsztacie samochodowym, a do tego możliwa będzie dalsza jazda do wcześniejszego celu podróży.

Pomoc drogowa rozwiąże na miejscu drobne problemy

Jeśli do pojawienia się problemu doszło w pobliżu miejsca zamieszkania, często nie będzie trudno go rozwiązać. Poprosić o dowiezienie paliwa można chociażby członka rodziny czy znajomego. Sytuacja jest mniej komfortowa, jeżeli jesteśmy daleko od domu czy nie możemy w danej chwili liczyć na niczyją pomoc.

Właśnie dowóz paliwa znajduje się na ogół w ofercie pomocy drogowej poza holowaniem czy naprawą drobnych awarii. Jednak nie tylko dowóz – pomoc drogowa będzie również w stanie wypompować paliwo, jeśli na przykład zatankowany został niewłaściwy jego rodzaj.

Ponadto pomoc drogowa udzieli także wsparcia w zakresie zmiany przebitego koła czy uruchomienia pojazdu z rozładowanym akumulatorem.

Jak widać, pomoc drogowa oferuje cały szereg przydatnych usług. Holowanie jest co prawda najpopularniejszą z nich, ale często może okazać się, że nie będzie ono wcale konieczne, a zamiast tego skorzystać będzie można z innej usługi.

Co ważne, zarówno holowanie, jak i inne przedstawione w niniejszym artykule czynności nie są wcale tak drogie, jak można by się obawiać. Usługi pomocy drogowej są na tyle tanie, że zdecydowanie nie warto na przykład próbować naprawić awarię samemu, jeśli się na tym nie znamy, byle tylko zaoszczędzić na lawecie.

Dodaj komentarz