Zarabianie w Internecie – jak to zrobić?

Zarabianie w Internecie – jak to zrobić?

Praca z domu i możliwość prowadzenia własnego biznesu wydają się bardzo kuszące. Wiele osób, szczególnie młodych, chciałoby zarabiać przez Internet. Jakie są możliwości prowadzenia takiej działalności? Ile można zarobić pracując z domu przez Internet?

Praca zdalna dla dużej firmy

Wiele firm daje swoim pracownikom wybór – praca w siedzibie firmy lub z domu, przez Internet. Czasami dotyczy to tylko sprawdzonych pracowników z wieloletnim stażem. Niektóre przedsiębiorstwa od początku proponują jednak możliwość pracy zdalnej.

Takie rozwiązanie niesie wiele korzyści, tak dla firmy, jak i dla samego pracownika. Zatrudnienie osoby w ten sposób nie niesie za sobą konieczności zapewnienia jej sprzętu, wyposażenia stanowiska pracy i ponoszenia dodatkowych opłat (powierzchnia biurowa, klimatyzacja, prąd, woda, kawa, itp.). Największymi korzyściami dla pracownika są natomiast oszczędność czasu i kosztów związanych z dojazdami, możliwość wykonywania pracy w znanym otoczeniu.

Wadami pracy zdalnej mogą być problemy z kontrolą pracownika. Dla osoby wykonującej pracę z domu największymi niedogodnościami mogą stać się samotność (brak możliwości osobistego poznania współpracowników), konieczność zachowania samodyscypliny i używania własnego sprzętu. Pracownik będzie też zobowiązany do ponoszenia wszystkich opłat związanych z pracą, a większość mieszkań w Polsce nie jest dostosowana do pracy biurowej – nie ma odpowiedniego oświetlenia, wystarczająco dużego biurka, klimatyzacji.

Praca freelancera – na czym polega?

Wiele osób decyduje się na pracę na własny rachunek. Freelancer jest osobą, która wykonuje pracę na zlecenie innych osób lub firm. Może mieć przy tym własną działalność gospodarczą lub rozliczać się w inny sposób.

Praca dla freelancera zależy od jego umiejętności i dostępnych na rynku zleceń. Jest wiele serwisów z pracą dla takich osób. Niekiedy są to proste, szybkie zlecenia, które zajmują kilkanaście minut, a freelancer zarobi kilkanaście złotych. Zdarzają się jednak możliwości długoterminowej współpracy i regularnego otrzymywania wynagrodzenia.

Freelancer ma wiele możliwości dysponowania własnym czasem. Jest to jednak ściśle związane z jego zarobkami – dzień wolny oznacza brak wpływów. Wadą takiego sposobu pracy jest też dość mała możliwość przewidzenia swoich zarobków w przyszłości (zależy od zleceń na rynku) oraz konieczność stałego poszukiwania zleceniodawców.

Dochód pasywny – jak go uzyskać?

Wymarzonym dla osób pracujących z domu sposobem uzyskiwania przychodów jest dochód pasywny. Pracownik wykonuje pewną usługę, która następnie jest wielokrotnie kupowana przez klientów, a wszystko dzieje się w sposób zautomatyzowany. To nie wymaga dodatkowej pracy, a zapewnia regularne dochody.

Niezwykle ciężko jest jednak uzyskać zadowalający dochód pasywny, wymagane jest kreatywne podejście do swojej działalności i trafienie w dziesiątkę z oferowanym przez siebie produktem lub usługą. Sposobem na generowanie dochodu pasywnego może być sprzedawanie kursów online, e-booków, posiadanie sklepu internetowego w modelu dropshippingowym.

Dodaj komentarz