YouTube i sposoby umożliwiające pobieranie filmów

YouTube i sposoby umożliwiające pobieranie filmów

W ostatnim czasie często zdarza się tak, że z pewnych przyczyn znikają filmy na platformie YouTube. Przeważnie mają na to wpływ zwykli użytkownicy, którym dany materiał nie pasuje, ale są też wyjątki, gdzie zwyczajnie naruszają regulamin. Bywa też tak, że dane wideo zostało zdjęte, mimo niełamania konkretnych wytycznych. Czy istnieje sposób na zabezpieczenie się przed blokadą konkretnego materiału? Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób pobrać materiały bezpośrednio z platformy YouTube.

Czy warto pobierać filmy z YouTube?

Na samym początku warto zaznaczyć, że pobieranie filmów z platformy YouTube jest legalne tylko i wyłącznie wtedy, gdy zamierzamy przeznaczyć je do użytku własnego. Jeśli uploadowała dany plik wytwórnia, a nie użytkownik randomowy, wtedy mamy pewność, że materiał ten opublikowany został w pełni legalnie. Inaczej ma się sytuacja, gdy decydujemy się pobrać i wykorzystać wideo w celach własnej promocji. Przed przystąpieniem do tej czynności warto mieć to na uwadze. Jeśli już to określiliśmy, możemy śmiało przejść do pobierania. Szczególnie jest to przydatne w momencie, którym wiemy, że z jakichś przyczyn nie będziemy dysponować dostępem do internetu, a chcielibyśmy sobie obejrzeć wskazany przez siebie materiał. W takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z przeznaczonych do tego celu aplikacji umożliwiających pobranie materiału i obejrzenie go niezależnie od tego, czy dysponujemy połączeniem internetowym, czy też nie. Pamiętać jednak należy, aby nie dzielić się tym z innymi, gdyż podlega to już pod naruszenie prawa.

Sposoby pobierania filmów z YouTube

Specjalnie z myślą o użytkownikach, którzy dostęp do internetu mają ograniczony, stworzone zostały specjalne oprogramowania umożliwiające pobieranie plików w różnych formatach. Nierzadko jednak zdarza się, że im większa jakość pobieranego, tym droższy abonament – nie zawsze bowiem narzędzia te są w pełni darmowe. W jaki sposób pobrać takie wideo? Możliwości jest kilka, a jednym z nich jest między innymi program o nazwie 4k Video Downloader. Zdecydowanie jest to pionier wśród programów przeznaczonych do pobierania materiałów z platformy YouTube. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na instalacje takiego oprogramowania, warto skorzystać ze specjalnych wtyczek przeglądarkowych, takich jak YouTube Downloader Lite. Dotyczy to jednak jedynie przeglądarki Firefox, ponieważ Google zablokował taką możliwość, przez co chrome nie wspiera omawianego pluginu. Ostatnim, płatnym już sposobem niewykorzystującym specjalnych programów czy dodatków, jest YouTube Premium. Jeśli wcześniej nie korzystałeś ze wspomnianej funkcji, pierwsze 2 miesiące otrzymasz za darmo. Kolejne jednak kosztować nas będą 23,99zł za miesiąc. Abonament ten wyposaża nas w wiele możliwości, wliczając w to również tryb offline, za pomocą którego będziemy mogli pobierać filmy i oglądać je nie posiadając dostępu do sieci.

Dodaj komentarz