Gdzie kupić dobrą i wytrzymałą odzież roboczą?

Gdzie kupić dobrą i wytrzymałą odzież roboczą?

Odzież robocza to jeden z elementów wyposażenia pracownika, który ma mu zapewnić bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Jej dobór jest niezwykle ważny, ponieważ od tego, jaką odzież roboczą zapewni pracodawca swoim pracownikom, może zależeć komfort, oraz higiena pracy. Warto więc poświęcić trochę więcej czasu na wybór odzieży roboczej oraz akcesoriów takich jak np. kaski i okulary. Gdzie kupić wytrzymałą odzież roboczą i co warto o niej wiedzieć? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Czy pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi odzież roboczą?

Zgodnie z Kodeksem pracy pracodawca jest zobowiązany nieodpłatnie dostarczyć pracownikowi odzież i obuwie w kilku sytuacjach. Jest to konieczne gdy: prywatna odzież pracownika może ulec zabrudzeniu lub zniszczeniu i gdy wymagają tego względy technologiczne, sanitarne i związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Odzież robocza jest własnością pracodawcy i jest on zobowiązany do tego, aby zapewnić pracownikom rozwiązania, które umożliwiają pranie, naprawę czy też odkażanie ciuchów w taki sposób, aby nie utraciły one swoich właściwości.

Gdzie kupić dobrą odzież roboczą?

Obecnie pracodawca bez większego problemu może kupić dobrą odzież roboczą dla swoich pracowników. Można ją otrzymać w sklepach stacjonarnych oraz online. Sklep bhp online to wygodne rozwiązanie dla pracodawców, którzy chcą zrobić zakupy szybko i sprawnie bez stania w kolejkach i o dowolnej porze dnia. Artykuły, które można znaleźć w sklepie bhp online, spełniają wszelkie wymagania oraz normy i nie są gorsze niż te, które można dostać stacjonarnie.

Zanim jednak kupisz odzież roboczą dla swoich pracowników, zwróć uwagę na pewną kwestię. Mianowicie odzież roboczą należy dopasować do konkretnego środowiska pracy. Innej odzieży będzie potrzebować mechanik, a innej np. magazynier. Zastanów się jakich elementów garderoby potrzebują Twoi pracownicy. Do wyboru masz: bluzy, bluzki, spodnie, kurtki, buty, kamizelki itd.

Na co zwrócić uwagę wybierając odzież roboczą?

Podczas wybierania odzieży roboczej zwróć uwagę na jakość wykonania, materiał i rozmiar. Warto jest kupić odzież dobrej jakości, ponieważ będzie ona komfortowa dla pracowników i posłuży im przez naprawdę długi czas. Oczywiście wszystkie elementy garderoby powinny spełniać odpowiednie normy i zapewniać bezpieczeństwo pracownikowi. W tym miejscu nie ma zbyt wiele miejsca na oszczędności, ponieważ źle dobrana odzież robocza może nie spełniać swojej funkcji, a co więcej może stanowić zagrożenie dla osoby, która ją nosi.

Dodaj komentarz