Jak twórcy PS4 zdenerwowali graczy

Jak twórcy PS4 zdenerwowali graczy

Irytuje cię to, że podczas zapowiedzi PlayStation 4 ludzie z Sony nie pokazali, jak wygląda konsola? Spokojnie, nie jesteś sam!

Szef Sony Computer Entertainment Japa, Hiroshi Kawano, też nie wie, jak będzie wyglądała konsola, o której wczoraj opowiadali jego pracownicy. Dziennikarze All Things Digital postanowili zasięgnąć wieści o designie PS4 u innego źródła, dlatego odwiedzili szefa Sony Computer of America. Jak się okazało, nie tylko Kawano nie widział PlayStation 4.

Jack Tretton zwrócił uwagę na fakt, że konsola nie jest jeszcze produkowana na masową skalę, wciąż tkwi w fazie deweloperskiej. Twórcom gier, którzy już teraz pracują nad tytułami na nową generacje, konsola w obudowie nie jest do niczego potrzeba. Najważniejsze są podzespoły, na których mogą opracowywać swoje gry.

To jeszcze nie koniec ciekawych informacji na temat sposobu przekazywania informacji na temat PlayStation 4 wewnątrz Sony. DualShock 4, który został zaprezentowany na konferencji, również był dopracowywany do ostatniej chwili. Kawano przyznał się, że zobaczył finalny projekt pada mniej więcej na jeden dzień przed ujawnieniem go dziennikarzom.

Czy w Sony panuje aż tak wielki bałagan, że szefostwo nie wie, co robią ich podwładni? Niekoniecznie, po prostu na tym etapie promowania konsoli jej design nie jest najważniejszy. Wszak do E3, na którym Microsoft zaprezentuje swoją konsolę, pozostało jeszcze trochę czasu. Sony po ujawnieniu tak wielu funkcjonalności PS4 musi zostawić sobie jakiegoś asa w rękawie. Na przykład wygląd PlayStation 4.

Dodaj komentarz