Telefony komórkowe – przyszłość jest dziś

Telefony komórkowe – przyszłość jest dziś

Telefony komórkowe stały się integralną częścią naszego życia. Nie rzadko się zdarza że bez telefonu to jak bez ręki. Telefon towarzyszy nam prawie przez cały czas. Ma się go prawie zawsze przy sobie by mieć możliwość kontaktu z ludźmi zarówno na stopie zawodowej jak i prywatnej. Czy ma się „doła” czy dobry humor telefon komórkowy jest świadkiem naszych emocji. Mało tego nie tylko świadkiem jak gapiem ale również uczestnikiem różnych sytuacji mających miejsce w Naszym życiu. Ile to razy sms od przyjaznej nam osoby sprawił że pojawił się uśmiech na naszej twarzy, albo ile to razy zadzwonił szef i z ciągnął Nas z urlopu co przyprawiło nas o chęć rozwalenia wszystkiego co mamy pod ręką – a w tym i nie rzadko Nasz ukochany telefon.

Już jakiś czas temu pojawiła się na rynku biżuteria która pokazuje uczucia osoby ją noszącej. A dokładnie np. kamień umieszczony w pierścionku pod wpływem emocji zmienia swoją barwę. I tak np. kolor czarny oznacza złość.

Jednak „świat” poszedł o krok dalej, a dokładnie Daniel Yoon oraz Kiki Tang, którzy zaprojektowali BlackBerry Empathy, czyli smartfon, który podobnie jak wcześniej wspomniany pierścionek odczytuje Nasz humor oraz emocje, które Nami targają. Jakby tego było mało Empathy również na te emocje zareaguje! Szokujące ale prawdziwe! To wszystko jest możliwe dzięki tzw. „biometrycznemu pierścieniu”, który odczytuje nasze emocje i przekazuje je smartfonowi. Informacje te są zaś przekazywane na wyświetlacz, który szczerze mówiąc robi wrażenie swoimi gabarytami. Empathy obrazuje uczucia w czasie rzeczywistym i na bieżąco przez co osoby zainteresowane będą wstanie w każdym momencie (o ile telefon będzie w zasięgu ich wzroku) sprawdzić w jakim jesteśmy nastroju.

Nie dość że nowy patent robi naprawdę duże wrażenie nie można przejść obojętnie obok jego wyglądu, który także jest niesamowity oraz nietuzinkowy. Po prostu jedyny w swoim rodzaju! To nie telefon to jakieś niesamowite urządzenie pozostawione na Naszej planecie przez kosmitów Zresztą co tu będę dużo pisać – zobaczcie sami!

Dodaj komentarz